Bosorky existujú.

Autor: Stanka tara Uhrinová | 23.12.2018 o 14:20 | (upravené 23.12.2018 o 14:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  575x

Je deň zimnej rovnodennosti a tak ma mi na myseľ prichádzajú všetci tí nevšední ľudia so zvláštnymi talentami žijúcimi medzi nami - liečitelia, jasnovidci, veštci a učitelia… Ľudia, ktorí nám poodhŕňajú oponu tajomstiev.

Mám na mysli osobnosti so šiestym zmyslom, či nevšednými schopnosťami. V minulosti sa im hovorilo bosorky - a tie boli za svoje schopnosti prenasledované a upaľované v stredoveku na pahrebách. A to nešťastné meno nesie stále nádych hanby, takže dnes by sme ľudí so zvláštnymi talentami skôr oslovilili ako liečiteľov, jasnovidcov, veštcov a učiteľov.

Od určitého času sa začalo okolo mňa pohybovat viacero priateľov a známych nesúcich práve takéto vlastnosti. Možno to nie je náhoda, veď náhoda, je len udalosť, ktorá nás upriami na smer, kam naozaj máme a chceme ísť. Jedna z najzaujímavejších kníh, ktorú som čítala za mladých čias bola Parapsychológia od Břetislava Kafku, a v neskorších rokoch to boli knihy o intuícii, hypnóze a náhodách….a tak v súčasnej dobe "náhodne" stretávam ľudí s rozvinutými inuitívnymi a jasnovideckými vlastnosťami. Poznám maséra, ktorý lieči ľudí. Raz mi pri ceste autom povedal. Slavka, pozri na tú zelenú lúku. Keďmi mi príde pacient, viem na hociktorej lúke vždy nájst rastlinku, čo potrebuje na svoje liečenie...

Z času na čas taktiež navštívim svoju známu - veštkyňu. Ani nie tak preto, že by som chcela poznať svoju budúcnost, skôr, aby som sa utvrdila vo svojich rozhodnutiach a potvrdila si svoje vlastné dedukcie. Pri rozhodovaniach používame šiesty zmysel viac ako si uvedomujeme. Šiesty zmysel je niečo ako intuícia a niečo ako náš vnútorný počítač, ktorý zoberie do uváhy všetky okolnosti a informácie, ktoré na vedomej úrovni ani nevnímame. V reálnom živote sa často rozhodujeme o niečom, o čom nemáme dostatok informácií….a tak nevieme zaujať stanovisko…pretože sa nemáme o čo oprieť….jediné, načo sa môžme spoliehať je náš vnútorný počítač….A taktiež nám v tom pomáhajú ľudí, ktorí majú schopnosti v tejto oblasti silnejšie rozvinuté….

Moja známa, jasnovidka, ktorá nevedela takmer nič z mojich rodinných udalostiach,  mi raz náhodne povedala…."a vieš, že tvoj syn je na teba veľmi nahnevaný?" Na to som jej odvetila – "Vážne? Ani som si to doteraz neuvedomila." Pri tom istom rozhovore mi povedala – …v živote si spravila veľa pozitívnych veci, ale dokážeš mať úžasný hnev. Dávaj si nato pozor, lebo to môže zničiť veľa vecí".

A samozrejme mala pravdu. Uvedomila som si to až o niekoľko mesiacov neskôr v priebehu meditácie. Hnev sa v pocitoch prejavuje ako oheň. A počas meditácii som občas prežívala také veľké teplo, že sa to sotva dalo vydržať.

Meditácia je metóda očisty a zbavenia sa pocitov, ktoré preciťujeme ako napr. krivdu, nespravodlivosť, zavislosť na tom čo bolo a čo by sme chceli aby bolo inak. V meditácii je dôležité vydržať ten pocit veľkého tepla, bolesti, lámania kostí, nevoľnosti….tým sa akosi zbavujeme starých nánosov, neprávostí. Niekedy nielen našich. ale aj rodových.

Môj priateľ Leri to vyjadril tak, že malé deti neprichádzajú na svet ako nepopísaný papier. Ešte pred narodením sme popísaní vzorcami správania svojho rodu. Okrem svojich vlastných neduhov a slabostí, nesieme v sebe celé generácie názorov, vzorcov správania sa, zavinení, sporov…a s týmto všetkým sa môžme stretnúť v priebehu v života….časť zdedených skúseností a názorov môže byť užitočná…ako napr. hodnoty, morálka….a ostatné potrebujeme odhodiť, nechať za sebou…..a o toto sa snažíme….niekedy celý život….prechádzame situáciami, vzťahmi ….a spoznávame  samých seba….a iných.

 

My ľudia sme sociálne bytosti…a ako také podliehame nadšeniam, emóciam a pomerne ľahko sa dáme ovplyvniť názormi ľudí…Dokonca zmanipulovať na niečo také, čo by sme nechceli urobiť….Treba si byť vedomí, že ako existujú liečitelia a učitelia pomáhajúci ľuďom svojou intuíciou - čiže vcítením sa do nášho individuálneho poľa, tak isto existujú aj ľudia so silnými negatívnymi myšlienkami, ktoré nami môžu poriadne zamávať. Stalo sa mi to párkrát v Indii. Stretla som ľudí s veľkou intenzitou a silnými uhrančivými očami, ktorých pohľad nás vie takmer priklincovat. Títo ľudia v nás vedia čítať ako v knihe, ako keby nás svojim pohľadom precítili. A vedia využiť naše slabosti a temnejšie stránky. Hneď vycítia ak má niekto sklon k charite, rozdávaniu, mäkkšie srdce a už sa človeka len tak ľahko nepustia. Toto vcítenie sa do citového poľa inej osoby je skutočné. Predstavte si osobu s ktorou žijete, vášho partnera…často viete, čo chce povedať, ale viete aj keď vám dá úder pod pás – lebo pozná vaše slabosti. Od veľmi silných negatívnych osobností je najlepšie pobrať sa hneď preč. My ich nezmeníme, ale oni nás vedia dosť nepríjemne zraniť.

Spomeniem len jednu nevinnú epizódu z môjho života. S jedným náhodným známym som sa dohodla, že mi bude dávať každý deň 2-3 hodiny španielšiny a na oplátku mu poskytnem ubytovanie zadarmo. Na to mi môj priateľ povedal, že či som sa zbláznila, že je to sprostosť ubytovávať neznámych ľudí v byte. Nakoniec medzi mnou, priateľom a Španielom  prebehlo toľko zmiešaných reakcií, že som v hodinách španielčiny nemohla pokračovať. Hoci mi to bolo ľúto, dohodli sme sa, že to celkom zrušíme. Toto je len jeden malý príklad, ako sa navzájom ovplyvňujeme a koľko emocionálnych a informačných tokov cez nás pretečie každý deň.

Z času načas si potrebujeme utriediť svoje pocity, vyhodiť to nepotrebné. Je viacero metód ako si trocha spraviť poriadok v mysli – môže to byť akákoľvek metóda, ktorá nás učí koncentrácie – joga, tai chi, meditácia.   Dokonca aj viac ezoterické veci, ako ceremónie s ayahuascou ci kaktusovou látkou. Uvedené metódy nás trocha viac privádzajú k vnútornému vnímaniu, intuícii, pozorovaniu a učeniu sa. Treba  povedať, že dobrý šaman sa vie plne vcítiť do ľuďí a precítiť čo pociťujeme….Počas ceremónie sa medzi šamanom a účastníkmi vytvorí niečo ako telepatia s bezprostredným vnímaním….vtedy šaman vycíti naše potreby a citové bloky….v priebehu ceremónie sa tieto bloky často uvoľnia, odstránia sa …. A prejaví sa to tak, ze zvraciame ….a presne vieme….ktorú časť minulosti sme odstránili a čo už nepotrebujeme ďalej riešiť.

 

Cesta intuície, poznania svojich pocitov - vycítenia,  či rozpoznania  toho, čo je pre nás správne  je len málo prebádaná. Akosi sme sa stratili v záplave materiálnych vecí a zabudli sme podporovať a rozvýjať tú časť našej osobnosti, ktorá nám bola od nepamäti daná. Potlačili sme tú časť osobnosti, za ktorú nevinne umierali bosorky….A tak sa potrebujeme znova učiť od majstrov, šamanov a veštcov. Učíme sa preto, aby sme o sebe vedeli viac. Lebo keď budeme vediet lepšie počúvať svoju intuíciu, budeme vedieť lepšie zachádzať aj s matériou.  Myseľ vedie hmotu, a spolu tvoria nerozlučnú hybnú silu tohto sveta….

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?